kolay-orumcek-model-sal-orgusu-nasil-yapilir

Çok şık bir şal örmeye ne dersiniz hanımlar? Bu örümcek örgüsü beyaz ve şık şal modeli oldukça güzel bize göre. Siz de örebilin diye tarifini, yapılışını aktarıyoruz:

1 zincir çekerek şalı örmeye başlayın. Tığ üzerindeki ilmeği uzatarak örümcek örmek için hazırlayın. Tığ üzerine ipliği dolayın. Uzatılan ilmeğin içinden 1 ilmek çıkarın.

Tığı ilmeğin yanındaki ipliğin içinden geçirin ve 1 sık iğne yapın. Tığı ipliğin içerisinden geçirip 1 ilmek alın. Tığın üstündeki 2 ilmeği birlikte alıp 1 sık iğne yapın. Tığın üstündeki ilmeği uzatın. Aynı şekilde bu uygulamaları tekrarlayın. Sıra boyunca aynı şekilde örümcek yapmaya devam edin. 8 tane örümcek yapın.

2. sıraya geçtiğiniz zaman 2 tane örümcek ilmeğini atlayarak 2. sık iğnenin bir tarafındaki örümcek ilmeğine sık iğne yapın. 2. örümcek ilmeğine geçip aynı şekilde 1 sık iğne yapın. Tığın üstündeki ilmeği uzatıp 1. sıradaki işlemlerin aynısını yeniden yapın. 2 tane örümcek ilmeği yapın, alt sıradaki 2 örümcek ilmeğini atlayın, 2. sık iğnenin iki tarafına 1’er tane sık iğne yapın ve örümcek oluşturun.

Özetle, 80 tane örümcek yapmış olacaksınız. Bundan sonra 2 tane daha örümcek yapacak ve 3. örümceğin göbek kısmına dolamadan batarak yeniden örümcek yapacaksınız. Böylelikle kare bir model oluşturmuş olacaksınız. Elinizde 80 kare olmuş olacak. Her sırada 1 kare azaltacaksınız. Böylelikle 1 kare kalana kadar devam edeceksiniz. Bu şekilde örünce elimizde büyük bir üçgen olacak.

Şalımız tabii ki püskülsüz olmaz. O nedenle üçgenin yan kenarlarına istediğiniz aralıklarla püskül geçirin.

Kaynak: Kolay örümcek şal modeli nasıl örülür?

CEVAP VER